čokoládová torta

Táto čokoládová dobrota môže byť pre gazdinky, zvyknuté na úhľadné rezy a zákusky trošku nevzhľadná, ale verte, že je to úžasná dobrota a nie je príliš náročná na prípravu.

Suroviny: Na korpus: 150 g maslových sušienok, 50 g vlašských orechov, 1 PL kakaa, 50 g rozpusteného masla, 2-3 PL mlieka, zopár kvapiek mandľovej esencie

              Na krém: 200 g tmavej čokolády, 400 g šľahačkovej smotany, 3 PL práškového cukru, 30 g masla

Postup: Tortovú formu vystelieme potravinárskou fóliou. Sušienky a orechy rozrvíme (v mixéri), pridáme kakao, rozpustené maslo, mlieko a mandľovú esenciu. Rukou zmiesime na sypkú zmes, ktorá má tendenciu zliepať sa. Nasypeme ju do formy a tam ju rukou jemne utlačíme tak, že sa spojí do jednoliateho korpusu. Na krém si v nádobe ohrejeme 200 g smotany, čokoládu a maslo, miešame neustále, kým sa čokoláda celkom nerozpustí. Dáme vychladnúť. Potom vyšľaháme zvyšných 200 g šľahačkovej smotany, pridáme čokoládovú zmes a vyšľaháme dotuha. Navrstvíme na korpus, môžeme pofŕkať rozpustnenou čokoládou, alebo posypať čoko hoblinami a dáme stuhnúť do chladničky aspoň na 24 hodín.