margot stracciatella

Tento recept ku mne prišiel mailom a hneď som ho aj vyskúšala. Mal úspech, teraz tortičku pečiem trebárs na sviatky.

Suroviny:

Na piškótu - 4 vajcia, 80 g cukru, 60 g polohrubej múky, 1/2 balíčka prášku do pečiva, 2 PL kakaa, 2 PL oleja, 2 PL vody

Na krém - 800 g bieleho jogurtu (2 veľké kelímky po 400 g), 600 g smotany na šľahanie (3 kelímky po 200 g), 2 stužovače šľahačky, 2 vanilkové cukry, 2 Oetker želatínové stužovače za studena, 2 margot čokolády (po 100 g ), 50 g horkej čokolády

Postup: Najprv si upečieme korpus. Oddelíme žĺtky od bielkov. Bielky ušľaháme so štipkou soli na tuhý sneh. Žĺtky s cukrom rozšľaháme, pridáme vodu a olej a vyšľaháme do peny. Do žĺtkovej peny pridáme múku, prášok do pečiva, kakao a dobre premiešame. Nakoniec jemne vmiešame sneh z bielkov. Tortovú formu, ktorá sa dá rozobrať (má oddeliteľné steny od dna) vymastíme a vysypeme múkou, vlejeme piškótové cesto a upečieme pri teplote 150°C.  Upečené necháme vo forme vychladnúť. 

Pretože krému je viac, ako je schopná moja forma na torty pojať, musím si vždy steny formy navýšiť. Mäkší kartón (ja som použila vrchné strany zlatých stránok) obalím do potravinovej fólie a vsuniem medzi okraj piškóty a tortovej formy.

Pripravíme si krém:

Čokolády nastrúhame nahrubšie. Jogurty zmiešame s vanilkovým cukrom. V ďalšej nádobe si vyšľaháme šľahačkovú smotanu so stužovačmi. Podľa návodu si pripravíme želatínové stužovače (na obale je napísané, že šľaháme ručne metličkou, ja som si zmes zaliala vodou vo vyššej šálke a šľahačom, do ktorého som zastokla len jednu metličku a pol minúty šľahala). Želatínové stužovače vylejeme do jogurtu, rýchlo a dôkladne rozmiešame, hneď pridáme šľahačku a nastrúhané čokolády a ešte raz dobre premiešame. Zmes vylejeme do formy. Dáme stuhnúť do chladničky minimálne na 24. hod.