Marhuľový rez s tvarohom

 

Suroviny: 300 g na kúsky nakrájaných marhúľ (kto má ovocie rád, dá ho viac ( do 500 g) a rôzne podľa chuti), 750 g jemného tvarohu, 3 kyslé smotany, 1 šľahačková smotana, 8 PL kryštálového cukru, 2 vanilkové cukry, 2 želatínové stužovače za studena (Oetker), piškóty, alebo upiecť piškótový plát (5 vajec, 5 PL kryštálového cukru, trochu mlieka, trochu oleja, 5 PL hladkej múky, 1/2 prášku do pečiva, štipka soli - klasickým spôsobom vyšľahať a upiecť)

Postup: Misu ( o priemere asi 25 cm) som vyložila upečeným piškótovým plátom, dno misy celým kruhom vykrojeným z plátu, boky povykrajovanými kolieskami o priemere asi 7 cm. Ušľahala som šľahačku. V ďalšej mise mixérom zmiešala tvaroh, kyslú smotanu, cukor a vanilkový cukor. Podľa návodu som pripravila stužovač a zmiešala ho s ušľahanou šľahačkou, potom vmiešala do tvarohovej zmesi a pridala kúsky marhúľ. Premiešala a naliala do piškótou vyloženej misy. Nechala som v chladničke stuhnúť asi 24 hodín.

Stuhnutý zákusok som vyklopila na tácku, posypala práškovým cukrom (alternatíva granko, alebo strúhaná, či lievaná čokoláda) a krájala na tortové trojuholníky.

Odfotiť som ho nestihla :)