KFC kura

Tento recept prišiel k mne mailom, tak som ho vyskúšala. Môžem potvrdiť, že mäso je výborné a chutilo aj mojim maškrtníkom.

Suroviny: kuracie prsia, alebo bravčové karé, biely smotanový jogurt, 2 vajcia, 1 KL soli, 200 g hladkej múky, 1/2 KL soli, 1/2 KL čierneho mletého korenia, 1/2 KL červenej mletej papriky, 1 KL korenia na pečené kura, resp. steak, možnosť pridať korenia, ktoré máme radi, strúhanku Cornflakes, olej na vyprážanie  (bylinky nedoporučujem, nakoľko sa pálením pri vyprážaní znehodnocujú, a prispievajú skôr k nedobrej nahorklej chuti, prídavok tymiánu nevylučujúc).

Postup: kuracie prsia rozkrojíme po výške na polovicu, bravčové karé nakrájame na plátky. Do nádoby dáme biely jogurt ( na 20 ks rezňov aspoň 400 g kelímok), 2 celé vajcia, 1KL soli a rozmiešame. Do tejto marinády ponoríme nakrájané mäso a necháme v nej uležať aspoň na 12 hodín. Do ďalšej nádoby nasypeme hladkú múku, soľ, korenie a drvené cornflakes.  Olej rozpálime, rezne vyberáme z marinády, obalíme v ochutenej múke, dobre pritlačíme a potom oklepeme, aby sa veľa múky v oleji nepálilo a v horúcom oleji vyprážame. Pozor, farba vypraženého mäsa je bledšia, ak by sme pražili do tmavoružova, už by bolo suché a tvrdé. 

Podávame s ryžou, alebo so zemiakmi, môže byť aj zemiakový šalát. Dopĺňame zeleninovými šalátmi s kyslými zálievkami, resp. sterilizovanými uhorkami.

Vôňa pri pražení je jedinečná, chrumkanie pri obede úžasné. 

Prajem dobrú chuť.