kuracie prsia s broskyňou

Suroviny: kuracie prsia, soľ, worchester, solamyl, mleté čierne korenie, 2 PL oleja, maslo, syr na strúhanie alebo plátkový, kompótované polovičky broskýň,

Postup: Kuracie prsia prekrojíme na výšku na 2, ak sú hrubšie, aj na 3 rezne. Do nádoby dáme olej, soľ, 2 -3 PL worchesterskej omáčky, 1 PL solamylu, mleté čierne korenie a dobre premiešame. Do tejto marinády namočíme kur. prsia, dobre ich v nej vyváľame a necháme odležať asi 30 minút (ale ak nie je čas, vôbec nič sa nestane). Pripravíme si nádobu na zapekanie a vymažeme ju maslom. (na obrázku je maslo nastrúhané, pretože ja bežne skladujem maslo v mrazáku. Ak si ho potom zabudem vopred vybrať a rozmraziť, nožom z neho nastrúham hobliny).

Trochu masla rozpustíme na panvici a jednotlivé kúsky marinovaných kuracích pŕs na ňom opražíme dozlatova. Po vybratí z panvice mäso rovnomerne ukladáme do zapekacej nádoby.

Mäso posypeme strúhaným syrom, alebo preložíme plátkovým. Na každý kus položíme polovicu broskyne a celé ešte popolievame šťavou z kompótu. Zapekáme asi 30 - 40 minút.

Podávame so zemiakmi, alebo s ryžou.