pražma na masle a cesnaku, s opekanou cuketou

suroviny: 1 pražma modrá, alebo zlatá (morská rybička, v našich supermarketoch predávaná mrazená asi o váhe 250 g), 125 g masla, olivový olej, soľ, struk cesnaku, na prílohu : 1 mladá cuketa (na obr. žltá), 1 stredne veľký rajčiak, do dlane listov z novozélandkého špenátu, balzamiko, alebo jablčný ocot

Postup. rybu rozmrazíme, umyjeme a dobre osolíme,  panvicu rozohrejeme a vložíme do nej maslo, keď sa rozpustí, na horúce maslo položíme pražmu a z oboch strán ju opražíme, až kým koža nezružovie a mäso sa začne oddeľovať. Potom rybu opatrne vyberieme na tanier, do výpeku pretlačíme strúčik cesnaku, chvíľu popražíme a horúcim výpekom rybu rovnomerne polejeme. Panvicu vrátime späť na oheň a rozložíme na ňu cuketu, nakrájanú na kolieska 0.5 cm hrubé. Pofŕkame trochou olivového oleja a z oboch strán opečieme. Hotovu cuketu uložíme na tanier k rybe. Špenát nakrájame na jemnejšie rezance, uložíme na tanier, naň položíme nakrájaný rajčiak a opatne pokvapkáme balzamikom, alebo jablčným octom (popr. aj citrónovou šťavou). Ihneď podávame.

P.S. Priznám sa, že cuketu som tento raz na tanieri odsunula bokom a výsostnú prednosť dostal mäkký biely chlieb, namáčaný do výpeku pod rybou. Plus jemné mäso a vznášala som sa v kulinárskom nebi. :)))