pudingoš - dobrý koláčik (zatiaľ bez foto)

 

Suroviny:  900 g hladkej múky, 100 g práškového cukru, 1 kocka droždia, 4 - 5 dcl mlieka, 1 kl cukru, 5 PL oleja, štipka soli, 1 prášok do pečiva, sneh z 3 bielkov

Plnka : 5 dcl mlieka, 2 balíčky čokoládového pudingu, 2 PL kakaa, 300 g kryštálového cukru, 1 palmarin

 

Postup: Najprv začneme plnkou. Z mlieka, cukru, kakaa (najlepšie kvalitného holandského) a čokoládového pudingu uvaríme hustý puding. Keď vára zhustne, vypneme plameň a do horúceho vložíme 1 celý palmarin, miešame, kým sa tuk nerozpustí. Krém odložíme a pripravíme si cesto.

              Z mlieka, 1 kl cukru a droždia pripravíme kvások. Keď sa v šálke urobí pena, vylejeme kvások do pripravenej múky, pr. cukru. Pri spracúvaní pridáme olej, prášok do pečiva a sneh z bielkov. ( skúsenosťou mi vyšlo, že sneh sa dá nahradiť 1 - 2 celými vajíčkami bez šľahania, iba normálne vmiesiť do cesta)

 

Cesto bez toho, aby sme ho nechali vykysnúť rozdelíme na 2, maximálne 3 časti, vyvaľkáme, natrieme naň čokoládovú plnku a zvinieme do závinu. Závin položíme na olejom dobre vymastený plech a ešte celý závin potrieme olejom. Záviny, uložené na plechu necháme asi 45- 60 min vykysnúť a potom vložíme do rúry, vyhriatej asi na 220°C. Pečieme, kým záviny krásne nezhnednú. Upečené vyberieme z rúry, a ešte raz ich potrieme olejom. Hotové môžeme pocukrovať práškovým cukrom, ale nemusíme.

Veľmi chutný a mäkký koláčik.

Prajem dobrú chuť!