pudingová bábovka

Suroviny: 5 vajec, 1 dcl oleja, 17 dkg kryštálového cukru, 1//2 balíčka prášku do pečiva, 3 balíčky pudingového prášku - každý iný, najlepšie iných farieb, napr. vanilka, jahoda, čokoláda;  tuk a polohrubú múku na vymazanie a vysypanie bábovkovej formy, poprípade kandizované ovocie, alebo kand. citrusovú kôru, či hrozienka, ako prídavok, ale obyčajne pečiem bez toho.

Postup: oddelíme bielky od žltkov, bielky so štipkou soli šľaháme asi 1 minútu, potom do nich pridáme cukor a vyšľaháme na tuhý sneh. Za stáleho šľahania do nich prilejeme olej, a nevyšľahné žĺtky. Krátko ešte vyšľaháme a do peny potom primiešame prášok do pečiva. Penu rozdelíme na tri rovnaké časti. Do každej primiešame iný pudingový prášok. Zmesi postupne nalejeme do vymastenej a múkou vysypanej formy. Začíname obyčajne bledou - vanilkovou, potom pridáme jahodovú a nakoniec čokoládovú, tým sa ovplyvňuje rozloženie farieb na reze bábovky. Sviatočnejší ráz sa dá dodať kandizovaným ovocím, citr. kôrou, či hrozienkami, ktoré prisypeme na závar (asi 2 PL)

Pečieme pomaly na 150 °C asi 45 - 60 minút. Hotová je vtedy, keď po nej jemne pokolopeme prstami a upečená bábovka jemne pruží a neprepadávajú sa nám prsty do nedopečenej peny.

vyšľahaná pena

rozdelenie

nalejeme do formy

podľa chuti prídavok:

po upečení a vyklopení (vyklápam ešte za horúca), a vychladnutí, polejeme čokoládou