trojčoko zákusok

jemné krémové mňam, ktoré zmizlo tak rýchlo, že som ledva stihla odfotiť dva posledné kusy

Suroviny: balík štvorcových sušienok (BeBe, Marína, alebo podobné), 100 g horkej čokolády, 100 g mliečnej čokolády, 100g bielej čokolády, 500 g tvarohu, 300 g šľahačkovej smotany, želatínový stužovač za studena, 1/2 hrnčeka práškového cukru, 2 KL vanilkového cukru, 90 g masla.

Postup: Formu na srnčí chrbát, alebo biskupský chlebíček, alebo tortovú formu vystelieme potravinovou fóliou.  Z každého druhu čokolády si odložíme pásik na finálnu ozdobu. Každú čokoládu nad parou rozpustíme s kúskom masla a za veľmi jemného a pomalého zohrievania udržujeme v tekutom stave. (Dá sa rozpustiť aj v mikrovlnke) Tvaroh vymiešame s cukrom a vanilkovým cukrom. Ušľaháme šľahačku dotuha a vmiešame do nej tvaroh s cukrom. Podľa návodu pripravíme želatínový stužovač a vmiešame do zmesi, ktorú rýchlo rozdelíme na tri časti. Do každej časti vmiešame iný druh rozpustenej čokolády a postupne vylejeme do formy.  Najprv tmavú zmes, potom mliečnu, nakoniec bielu. Všetko prikryjeme sušienkami - to je vlastne dno koláča. Dáme do chladu aspoň na 24 hodín stuhnúť. Potom zákusok vyklopíme, odložené kúsky čokolády postupne rotopíme a na povrchu koláč pofŕkame.

Rady: neoblievať zákusok čokoládou celkom. ja som jej dala viac a zle sa to krájalo. čokoláda je tuhá a krém jemný.

         formu použiť radšej väčšiu, ja som až po naliatí prvej časti zmesi zistila, že forma bude malá, musela som výšku nadstavovať zvyšnými sušienkami, ktoré som zastokla medzi formu a potravinársku fóliu.

 

Zákusok je lahodný, rozplýva sa v ústach, ako sviatočný kúsok pri štedrej večeri bol "eňo ňuňo" :))

Tortová obmena trojčoka: dvojdávku spracovaných surovín naliať do vysokej tortovej formy, ( podľa mňa by sa dala využiť aj väčšia forma na bábovku, vystlaná potravinárskou fóliou)  ako podklad som použila marína keksy, ale tentoraz som ich namrvila, zmiesila s kúskom malsa, asi 5 dkg a 1 a pol balíčka keksov, a rozcapkala na dno tortovej formy, postupne som vliala všetky tri čoko zmesi a dala stuhnúť. Krájala som ako klasickú tortu.