tvarohový senzačník

V podstate veľmi jednoduchý, ale nadmieru chutný, svieži tvarohovo krémový rez, preto u nás dostal hneď po prvom vyskúšaní taký senzačný názov. K vynikajúcemu chuťovému zážitku doporučujem nenahrádzať v kréme maslo nejakým umelým stuženým tukom. Chuť zdravšej a prírodnejšej suroviny, ako je maslo, sa v žiadnom zákusku nahradiť nedá. Volím radšej piecť menej často, ako piecť s umelinami.

Suroviny:

Cesto: 3 celé vajíčka, 1 šálku ( 3,5 dcl) kryštálového cukru, 1/2 šálky oleja, 2 šálky hladkej múky, 1 kypriaci prášok, 1 vanilkový cukor, 1 šálku mlieka

Krém: 400 ml mlieka, 2 vanilkové pudingy, 6 PL kryštálového cukru, 500 g jemného tvarohu, 250 g masla, kto chce, pridá si rum, alebo rumovú esenciu

Poleva: 4 kelímky kyslej smotany, 100 g tmavej čokolády (horkej, alebo na varenie)

Cesto: vajcia, cukor, vanilkový cukor a olej vyšľaháme do peny, pridáme mlieko, múku a prášok do pečiva. Vylejeme na vymastený a múkou vysypaný plech, pri teplote 180 °C upečieme.

Krém: z mlieka, pudingového prášku a cukru uvaríme puding, ešte do teplého zašľaháme maslo, pridáme tvaroh, popr. rum a vymiešame na hladký krém, ktorý rozotrieme na vychladnuté cesto.

Poleva: Čokoládu nad parou rozpustíme. Do misy dáme smotany, prilejeme čokoládu a minútku vyšľaháme. Hotové rozotrieme na tvarohový krém.

Rez dáme stuhnúť do chladničky  a zdobíme strúhanou čokoládou, alebo grankom, alebo podľa fantázie a chuti.