vajíčkový šalát

Vzhľadom k momentálnej situácii na slovenskom trhu bude toto recept predovšetkým pre tie gazdinky, čo každé ráno začínajú volaním pi-pi-pi na hydinovom dvore. :))

Ale kto nemá problém so zásobou vajíčok, je toto chutný a sýty šalát, vhodný na konzumáciu s chlebíkom, pečivom, ale aj zemiakmi, či hranolkami, alebo ho použijeme na obložené chelbíčky.

Suroviny: 8 - 10 vajec uvarených na tvrdo, 250 g šunky, alebo šunkovej salámy, 100 g suchej salámy (nitran, pribina, čaba), 1 veľká, alebo 2 stredné cibule, 150 g tvrdého syra (eidam ...), čierne korenie, soľ, vegeta, štipka tymiánu, domáca majonéza z 3 vajec ( z receptov uvedených na tejto stránke) - resp. pohár kupovanej majolky.

Postup: vajcia, uvarené na tvrdo nahrubo nastrúhame, alebo nakrájame na maličké kocky, šunku a salámu nakrájame na tenké renzančeky, cibuľu nakrájame na menšie kocky, tvrdý syr nahrubo nastrúhame, vyšľaháme majonézu. Do misy dáme všetky nakrájané suroviny, pridáme korenia a soľ, kto má rád, môže si pridať aj na jemno nakrájané sterilizované uhorky, všetko premiešame, zalejeme majonézou a ešte raz dobre premiešame. Dáme vychladiť a podávame.